Being a woman is worse than being a farmer - there is so much harvesting and crop spraying to be done: legs to be waxed, underarms shaved, eyebrows plucked, feet pumiced, skin exfoliated and moisturized, spots cleansed, roots dyed, eyelashes tinted, nails filed, cellulite massaged, stomach muscles exercised. The whole performance is so highly tuned you only need to neglect it for a few days for the whole thing to go to seed.
Helen Fielding "Bridget Jones's Diary"

sobota, 6 października 2012

MD Professionnel - 350

Szafę lakierów do paznokci oznaczoną nic mi nie mówiącym napisem "MD" wypatrzyłam już podczas pierwszego spaceru do miasteczka Agios Nikolaos - przez zamknięte drzwi kosmetycznego sklepiku :D. Od razu wiedziałam, że muszę tam kiedyś wejść i kupić sobie pamiątkę z Krety ;).
Kiedy w końcu trafiłam na godziny otwarcia (trzeba się przyzwyczaić, że w czasie sjesty prawie wszystko jest nieczynne), spędziłam przy tej szafie naprawdę długie chwile i na początek kupiłam ten właśnie zimny fiolet. Z założeniem, że jeśli jakość przypadnie mi do gustu, przyjdę po więcej :)
Pomalowałam nim paznokcie i wszystko było na duży plus - konsystencja, wygodny pędzelek, a zaskoczył mnie fakt, że przy odrobinie uporu wystarczyła jedna grubsza warstwa! Byłam pod dużym wrażeniem i przy kolejnej wizycie wzięłam jeszcze sześć - które oczywiście okazały się różne; za jednowarstwową może uchodzić jeszcze ciemna zieleń, reszta w normie czyli dwie warstwy, a fioletowy pastel jak to pastel, smuży.
Ale dziś o numerku 350 mowa, więc wracam do tematu. Tu na zdjęciach jednak dwie warstwy. Na zdjęciu nr 1 trochę zmieniłam kolory, żeby były bardziej podobne do rzeczywistości. Odcień kojarzy mi się z opakowaniami Milki - gdyby nie moja słodyczowa asceza, mogłabym kupić i porównać.


Zdjęcie nr 2 bez rzeźbienia - tak widzi ten odcień mój aparat. 
Ostatnio mam lekką fioletową fazę - kupiony niedawno Lioele Blue Purple jest prawie identyczny, minimalnie ciemniejszy i cieplejszy. I nie ma tych mieszających kulek w butelce, a MD ma :)
Gdybyście chciały obejrzeć gamę lakierów MD Professionnel, to tu jest strona internetowa. Niestety głównie kremy plus parę neonów, pękaczy i magnetycznych. Żadnych brokatów czy flejksów :(

7 komentarzy: