Being a woman is worse than being a farmer - there is so much harvesting and crop spraying to be done: legs to be waxed, underarms shaved, eyebrows plucked, feet pumiced, skin exfoliated and moisturized, spots cleansed, roots dyed, eyelashes tinted, nails filed, cellulite massaged, stomach muscles exercised. The whole performance is so highly tuned you only need to neglect it for a few days for the whole thing to go to seed.
Helen Fielding "Bridget Jones's Diary"

sobota, 25 lutego 2012

Kleancolor - Starry Blue

Lakier do layeringu. W gęstej (za gęstej) przeźroczystej bazie umieszczono sześciokątny brokat - malutki srebrny mieniący się na różne kolory, oraz duży srebrny i niebieski (właściwie turkusowy). Trzeba trochę poćwiczyć nakładanie - przy normalnych pociągnięciach pędzelka kawałki brokatu przeważnie się zsuwają na brzeg paznokcia lub zostają na pędzelku. Lepiej nakładać za pomocą "pacnięć" i pilnować, żeby brokat wylądował tam gdzie chcemy - wtedy niestety baza robi grubą warstwę i tworzą się w niej pęcherzyki powietrza. W niektórych miejscach musiałam dołożyć trochę brokatu, ale generalnie to co widzicie, to jest jedna warstwa Starry Blue na niebieskim Models Own - Feeling Blue.
Generalnie całkiem ładny lakier, ale szału nie robi - uważam, że toppery Essence mają dużo lepszą bazę, nie taką gęstą i brokat w nich rozprowadza się dużo lepiej. Jeśli chodzi o wysychanie, to Poshe poradziło sobie świetnie.
6 komentarzy:

 1. Jestem leniwa i nie lubię się męczyć z takimi brokatami;)
  Ale efekt jest super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetną warstwę tworzy ten Poshe, uwielbiam taką błyszczącą taflę.
  Brokat świetny, tylko trochę szkoda, że nie jest gęściejszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie jest bez Poshe, niedokładnie to napisałam :|

   Usuń
 3. ładny top, faktycznie, gęstość Kleancolorków może doprowadzić do szału ;-P

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny :)
  Jak mam problemy z rozłożeniem większych kawałków na płytce o maluję lakierem po kartce i patyczkiem przekładam je na płytkę ;)

  OdpowiedzUsuń