Being a woman is worse than being a farmer - there is so much harvesting and crop spraying to be done: legs to be waxed, underarms shaved, eyebrows plucked, feet pumiced, skin exfoliated and moisturized, spots cleansed, roots dyed, eyelashes tinted, nails filed, cellulite massaged, stomach muscles exercised. The whole performance is so highly tuned you only need to neglect it for a few days for the whole thing to go to seed.
Helen Fielding "Bridget Jones's Diary"

sobota, 31 grudnia 2011

Tag - 5 noworocznych kosmetycznych postanowieńZasady:

1. Piszemy kto zaprosił nas do zabawy.

2. Podajemy 5 postanowień dotyczących kosmetyków, które mamy zamiar zrealizować w nowym roku. 

3. Zapraszamy do zabawy minimum 5 kolejnych bloggerek.


Otagowała mnie Ejndzel z Bloga pisanego lakierem do paznokci - dziękuję!

Moje postanowienia nie są dla mnie całkowicie niewykonalne (dlatego nie planuję np. drastycznego ograniczenia kupowania lakierów do paznokci), ale nie są też szczególnie proste do zrealizowania. Dlatego swoje szanse na ich dotrzymanie oceniam dość optymistycznie :) 
1. Nie kupować kosmetyków na zapas, ale dopiero wtedy gdy dana rzecz będzie na wykończeniu (dwa wyjątki - żele pod prysznic i lakiery do paznokci). 
2. Więcej systematyczności w używaniu niektórych kosmetyków - z większością nie mam problemu, ale są takie, po które sięgam stanowczo za rzadko - np. woda termalna, peeling do ciała, maseczki oczyszczające i nawilżające, maski do włosów, Driclor, szminki...
3. Czytać więcej o pielęgnacji włosów, wprowadzać w życie, obserwować uważniej, co służy moim włosom. Czyli zgłębiać tajniki olejowania i inne rytuały włosomaniaczek.
4. Uczyć się makijażu oczu, próbować dużo częściej na własnych powiekach - a nie tylko czytać/oglądać tutoriale i myśleć, że mi tak nigdy się nie uda.
5. Jeść mniej słodyczy - zaliczam do postanowień kosmetycznych, bo na pewno wpłynie to pozytywnie na wygląd skóry :)


Taguję 
- Sia z Sia's Obsessions
- Cat Girl z Piękno jest w każdej z nas..
- Carmen10210 z Pazurki Carmen
- Kate z Crazy About Colors
- każdego, kto ma ochotę ujawnić swoje kosmetyczne postanowienia

2 komentarze:

  1. Mogę się podpisać i pod Twoimi postanowieniami :D

    OdpowiedzUsuń
  2. zrobione ;) http://siiia.blogspot.com/2012/01/tag-5-noworocznych-kosmetycznych.html

    OdpowiedzUsuń