Being a woman is worse than being a farmer - there is so much harvesting and crop spraying to be done: legs to be waxed, underarms shaved, eyebrows plucked, feet pumiced, skin exfoliated and moisturized, spots cleansed, roots dyed, eyelashes tinted, nails filed, cellulite massaged, stomach muscles exercised. The whole performance is so highly tuned you only need to neglect it for a few days for the whole thing to go to seed.
Helen Fielding "Bridget Jones's Diary"

poniedziałek, 7 listopada 2011

Joko - Red Scarlett

Finał kolekcji Hollywood (nie kupiłam i nie zamierzam kupić Nude Lolita). Red Scarlett, mój ulubieniec. Jedyny, który wywołał we mnie radosne ożywienie; gdy tylko pędzelek dotknął paznokcia, zrobiłam w myślach takie zdziwione/zachwycone oooooo! Lubię takie żywe czerwienie i ciężko mi się oprzeć przed kupnem następnej, mam kilka podobnych i koniecznie muszę kiedyś porównać. 
Najbardziej płynny z posiadanej przeze mnie dziewiątki, najbardziej przejrzysty - po trzech warstwach nadal widać białe końcówki paznokci, ale nic mnie to nie obchodzi. Ta czerwień przyciąga i dobrze o tym wie, domaga się uwielbienia i skupienia uwagi tylko na niej, dokładnie jak Scarlett O'Hara w początku "Przeminęło z wiatrem", zanim wszystko nie zaczęło się komplikować. 


Podsumowując całą kolekcję - wydaje mi się, że podobne kolory można znaleźć u innych firm - oprócz Amelie's Fairy Tale, ten jest wyjątkowy i gdybym miała zachować tylko jeden, byłby to właśnie ten. Pędzelków Joko nienawidzę i źle mi się nimi maluje, dlatego nie zamierzam więcej kupować ich lakierów.
Gdybym miała możliwość kupienia Joko w drogerii, zapewne skończyłoby się na jednym-dwóch kolorach; robiąc zakupy online po prostu przesadziłam.
A który z tej kolekcji Wam się najbardziej podoba?

8 komentarzy:

 1. mi sie najbardziej podobał szary, różowy i fioletowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny, kobiecy kolor, uwielbiam takie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie wygląda taka intensywna czerwień na Twoich pazurkach, super się błyszczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem tak - nie robi na mnie wrazenia Roxy i Trinity. Poza tym wszystkie moglyby byc moje. A Scarlett jest piekna!

  OdpowiedzUsuń
 5. ooooooooooo! łał! piękne paznokcie i efet :D

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja właśnie uwielbiam te pędzelki, są idealne do moich paznokci :)
  bardzo polubiłam tę serię, tego koloru nie mam, ale trzeba przyznać, że jest cudny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny kolor :)

  http://justina-blackrose.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. z przyjemnością zaczynam obserwować Twojego bloga, zaintrygowałaś mnie tymi opisami :)

  OdpowiedzUsuń