Being a woman is worse than being a farmer - there is so much harvesting and crop spraying to be done: legs to be waxed, underarms shaved, eyebrows plucked, feet pumiced, skin exfoliated and moisturized, spots cleansed, roots dyed, eyelashes tinted, nails filed, cellulite massaged, stomach muscles exercised. The whole performance is so highly tuned you only need to neglect it for a few days for the whole thing to go to seed.
Helen Fielding "Bridget Jones's Diary"

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Orly - Viridian Vinyl

Lakier z kolekcji Plastix z roku 2010, poza prezentowanym turkusem mamy w niej fiolet, koral i pomarańcz i najchętniej przygarnęłabym wszystkie - niby nic odkrywczego, a coś mnie do nich przyciąga; chyba to matowe szkło buteleczek wysyła do mnie jakiś podprogowy przekaz...
Wykończenie nazwane przez Orly "plastikiem" to półmat, dość boleśnie obnażający każdą nierówność płytki (mogłam wypolerować) i każdy błąd w nałożeniu - dorobiłam się paru bąbelków, chyba dlatego, że zbyt szybko nakładałam drugą warstwę. 
Paznokcie wyglądają dość trupio, ale mnie się bardzo podobają (dla mnie ten odcień to jeden z moich turkusów idealnych) i chętnie ponosiłabym Viridian Vinyl dłużej; niestety brak topcoatu sprawił, że po jednym dniu mam pościerane końcówki, dlatego jutro będzie coś innego :)W bonusie widok z mojego okna, przeważnie fotografuję lakiery na parapecie. Akurat pięknie lał deszcz :)


13 komentarzy:

 1. śliczny kolorek :D taki rodzaj szkła sprawia że żeby mnie bolą XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe jest to wykończenie, nie widziałam jeszcze takiego.A kolor idealny.Świetny, lekko brudny turkusik.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny jest - uwielbiam go! Inglot ma kopię, nie pamiętam numeru, ale to była jedna z tych ostatnich kolekcji, tak niebiesko-zielona. Ale pędzelek mogłoby Orly troszkę poszerzyć...

  OdpowiedzUsuń
 4. nie przepadam za półmatem, ale kolor boski! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolor śliczny a jako, że lubię połysk nałożyłabym top:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do mnie też te matowe butelki mówią XD Ale wykończenie zdecydowanie mnie nie przekonuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. butelki są świetne, chociaż za matowymi nie przepadam ten coś w sobie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolor przepiękny, ale ja bym jeszcze ten "półmat" nabłyszczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolor sam w sobie bardzo mi się podoba! Bez względu na wykończenie, czy oryginalne, zmatowione bardziej czy błyszczące... Ten kolor jest niesamowity!

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczny kolor, ale wolałabym go w błyszczącej wersji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lakier ma naprawdę ciekawy kolor:)

  OdpowiedzUsuń