Being a woman is worse than being a farmer - there is so much harvesting and crop spraying to be done: legs to be waxed, underarms shaved, eyebrows plucked, feet pumiced, skin exfoliated and moisturized, spots cleansed, roots dyed, eyelashes tinted, nails filed, cellulite massaged, stomach muscles exercised. The whole performance is so highly tuned you only need to neglect it for a few days for the whole thing to go to seed.
Helen Fielding "Bridget Jones's Diary"

czwartek, 22 sierpnia 2013

Models Own - Mixed Up


Dotychczas uważałam, że pomalowanie wzorników lakierami jest mi niepotrzebne. Z powodu bohatera dzisiejszej notki zmieniłam zdanie i możliwe, że jednak to zrobię...Modelkę Mixed Up mam od paru lat i myślałam, że to drobinki holo w czarnej bazie. No bo w butelce tak wygląda, no nie? Dlatego nałożyłam go na czarny Black Magic (również od Models Own). Dwa powyższe zdjęcia są zrobione w sztucznym świetle i pokazują lakier bez topcoatu. Widać nieładne nierówności...Tu już w świetle dziennym i z warstwą Seche Vite, ale top spełnił swoje zadanie wysuszające, po czym został pochłonięty przez brokat i nadal nie jest gładko.


Ano właśnie, Mixed Up to mieszanka dwóch rodzajów brokatu - czarnego i hologramowego w nie do końca bezbarwnej bazie, raczej brudnoniebieskawej. Powyżej na Białej Fabryce od Colour Alike (+topcoat). Trochę brzydal z tej Modelki...
...ale coś mnie jednak w niej pociąga. W ostatniej jak dotąd próbie użyłam żelkowego Block Orange z firmy Barry M i ta wersja podoba mi się najbardziej. Nałożyłam najpierw zwykły top, a potem Seche Vite i jest gładko. Niby niezbyt ładnie, ale ciągle spoglądam na swoje paznokcie :-)

10 komentarzy:

 1. A to niespodzianka! :)
  Ale wg mnie nalepiej wyglądał chyba właśnie na czerni ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przypomina Meteor Shower od CG, ten też jest taki grudkowaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I właśnie dlatego wszystkie lakiery mam na wzornikach ;) No dobra, nie tylko dlatego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na czarnej bazie wygląda bardzo ładnie, ale na innych już nie...

  OdpowiedzUsuń
 5. W butelce bardzo przypomina mi moją Isadorę Black Galaxy - czarna baza i wielokolorowy holograficzny brokat. Ale Isadora jest super - czerń jest naprawdę piękna i kryjąca.

  OdpowiedzUsuń
 6. się można zdziwić :D
  no taki dziwaczny, ale ta ostatnia wersja ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skubana modelka, ale fajna:) Najbardziej podobają mi się ten kwadratowy brokat. Chyba mam coś podobnego z Delii, też nie wiem do końca na co by ten lakier nałożyć żeby oswatchować.

  OdpowiedzUsuń